КРІТ – острів на Русанівці

Протягом 7 років, з вересня 2008р., завдячуючи Барановій Ірині Олександрівні, в нашій гімназії живе та процвітає острів К.Р.І.Т. – Клуб Розвитку Інтелектуальної Творчості.

Острів, де панують Ерудиція, Розум, де живе Командний Дух.

З часу заснування клубу значно збільшився склад його учасників, а також поширився діапазон класів, що з зацікавленням грають у такі інтелектуальні гри, як

  • “Що? Де? Коли?”,
  • “Брейн-ринг”,
  • “Негритянське ЩДК” та багато інших.

Чи знаєте ви?

Спортивна версія гри «Що? Де? Коли?» (ЩДК) з’явилася в 1989 році, після установчого конгресу МАК у Маріуполі. Гра з’явилася на основі однойменної телевізійної гри, що існувала з 1975 року, однак має ряд особливостей, головна з яких — змагання команд один проти одного на одних і тих самих питаннях.

Види ігор

Відомі такі різновиди гри:

Очна — всі команди грають в одному залі, питання зачитує один і той самий ведучий (приклади — фінал і деякі відбіркові етапи чемпіонату світу і чемпіонату Росії, чемпіонати міст, різні фестивалі).

Синхронна — одні й ті ж питання граються на різних ігрових майданчиках (у різних містах і іноді — країнах) з різними ведучими (приклади — Відкритий кубок Росії, Відкритий Всеросійський синхронний чемпіонат, Кубок міст).

Правила

Основні правила, ухвалені МАК для всіх турнірів, описані в кодексі ЩДК.

  1. У команді не допускається одноразова участь у грі більш ніж шести осіб (обмеження знизу немає: випадки, коли гравці виступали поодинці, відомі). Дозволяється наявність обмеженого числа запасних гравців в команді і заміни гравців між турами.
  2. На обговорення кожного питання виділяється 1 хвилина (для бліц-запитань, які складаються з довільного числа питань, сумарний час обговорення складає також 1 хвилину).
  3. Відповіді здаються в письмовому вигляді.
  4. Основний показник, за яким визначається місце команди, — кількість правильних відповідей.
  5. Якщо відповідь не в точності збігається з авторською, вона може бути зарахована або ігровим журі (на грі), або апеляційним журі (у випадку подачі апеляції).
  6. Апеляційне журі розглядає апеляції двох типів: вимоги заліку відповіді, що задовольняє всім умовам питання (так звана «дуаль»), а також вимоги зняття питання (у разі наявності в ньому фактичної помилки або серйозної фактичної помилки, в залежності від регламенту конкретного турніру).

Кожної п’ятниці чекаємо на вас на тренуванні у 13 каб. після уроків

Клуб Розвитку Інтелектуальної Творчості чекає на нових гравців.