10.02—11.02.2017 у гімназії № 136 м. Києва пройшов ІV Відкритийдебатнийтурнір для учнів 6-11 класів „Обов’язки визначають права”. Всього у заході взяли участь 23 команди, в тому числі представники НВК № 167, колежу ім. В. Сухомлинського та Європейського колегіуму. Суддівство забезпечили наші випускники, а нині активні учасники і пропагандисти дебатного руху, студенти Києво-Могилянської Академії та студенти КиМУ.

Змагання проходили у двох форматах. Учні 6 – 9 класів дискутували у форматі Карла Поппера на теми: „Учні мають право самостійно обирати навчальний курс” (2 відбіркові тури), „Кожен учень повинен бути відмінником” (фрістайл) і „Відпочинок – особиста справа кожного підлітка” (півфінал і фінал).

Учні 9 – 11 класів змагались у Всесвітньому шкільному форматі, обговорюючи такі питання:: „ЦПВ Іноземці та апатриди повинні захищати країну проживання” (відбіркові тури), „ЦПВ що знання законів допомагає уникнути виконання обов’язків” (фрістайл) і „ЦПВ Державні службовці повинні складати екзамен на знання державної мови” (півфінал, фінал)

Кожна команда зіграла 3 бої: два відбіркових тури і фрістайл (особливий формат дискусії, тема якої оголошується у день змагання). За результатами цих поєдинків визначались півфіналісти, а за результатами півфіналу – фіналісти. Особливістю цьогорічного турніру став поділ формату Карла Поппера на дві підгрупи – молодшу (6-7 класи) і старшу (8-9 класи).

Переможцями турніру стали:

Формат Карла Поппера:

─ 6-7 класи:   команда Smile, (7Б);

─ 8-9 класи:  команда Знайтивихід, (9АБ).

Всесвітній шкільний формат – команда Совушки (10 ВБ).

Кращими спікерами турніру стали:

Формат Карла Поппера:

6-7 класи:

І місце – Мацюк Ірина (гімназія № 136);

ІІ місце – Тішкін Микита, Плачкова Наталія (гімназія № 136);:

ІІІ місце – Билінкіна Еліна(гімназія № 136), Лемешинський Олексій (колеж ім.

В. Сухомлинського).

8-9 класи:

І місце – Зубрицька Анастасія, Щербак Ольга (гімназія № 136);

ІІ місце – Бондар Поліна, Репецька Анастасія, Титаренко Ян (колеж ім.

В. Сухомлинського);

ІІІ місце – Дзюбаненко Марина, Довбня Анастасія (гімназія № 136);

Всесвітній шкільний формат

І місце – Докука Ольга (Європейський колегіум);

ІІ місце – Василюк Даша (колеж ім. В Сухомлинського);

ІІІ місце – Пищай Денис (Європейський колегіум), Левченко Катерина (колеж ім. В Сухомлинського).

Організатори турніру і адміністрація гімназії № 136 м. Києва дякують всім, хто брав участь у підготовці команд, організації і проведенні турніру, а також суддівстві.

До зустрічей у наступному році!